web analytics
ilocal.co.il

כל מה שצריך לדעת על גגותעל גגות תל אביב שרו בתחילת שנות התשעים, ואכן טיול על גגות מספר לנו לא מעט על המקום וגם עלינו


לא בכדי הפך הביטוי "קורת גג" לסמל לבעלות (או חוסר הבעלות) של בית בכללותו. גגות חשובים מאוד לא רק להגנה מפני השמש או הגשם, אלא גם כמבודד אקוסטי ותרמי, וכמובן, גגות הם רכיב עיצובי ראשון במעלה. על אילו גגות יתאימו מתי ומהם סוגי גגות שונים, בשורות הבאות.


גגות רעפים

אמרתם גגות, אמרתם רעפים. צורתם של גגות רעפים לא השתנתה הרבה מאז תחילת יצורם התעשייתי, ולמעשה מאז ימי הרומאים והיוונים.
גגות
מה שהופך גגות רעפים לשיטת הקירוי הביתית הנפוצה ביותר בעולם הוא שילוב של כמה תכונות: עמידות גבוהה בפני תנאי מזג האוויר, לחות, קור וקול, ומעבר לכל, היותם כה קטנים.

בניית גגות מרכיבים נפרדים וקטנים לא רק מוזילה את עלויות האחזקה (קל מאוד לתקן או להחליף רעף יחיד), אלא גם הופכות את המבנה לעמיד יותר ורגיש פחות לשינויי טמפרטורה (שהיו עלולים לגרום להתרחבות/התכווצות חלקי מבנה שונים ולכן לסדוק את הגג).

בעוד שהרעף עצמו לא השתנה, שיטות הבניה שלהם השתנו. שתי צורות הבניה העיקריות של גגות רעפים הן הצורה המתכנסת (מארבע פינות) והצורה המקבילה, כאשר את שתיהן ניתן לבנות ישירות על גמלונים (שלד העץ) או על גמלונים עם קרניזי בטון (מוסיף חוזק ובעיקר תכונות בידוד לגג).


גגות שטוחים

גגות רעפים מקובלים מאוד בארצות הצפוניות יותר, ולמעשה ככל שמצפינים (והטמפרטורות יורדות) השיפוע של גגות רעפים עולה. הסיבה לכך היא שגגות משופעים, כפי שמקובל בגגות רעפים, מאפשרים למשקעים הרבים (בייחוד שלג) לרדת למטה, ובכך מונעים אגירת משקעים ועומס יתר על הגג (שעלול לגרום לקריסתו).

עם זאת, קללתם של אזורינו הצחיחים היא למעשה ברכה כאשר מדובר על גגות: אנו יכולים להרשות לעצמנו לבנות אותם שטוחים (אין מה לדאוג מיתר גשמים, שלא לדבר על שלג).

שתי השיטות העיקריות לבניית גגות שטוחים הן בטון מזויין רגיל או בטון מוקצף. בטון מזויין רגיל זול יותר לבניה ובעיקר מספק חוזק גבוהה יותר, ולכן יתאים כאשר ברצונכם לעשות שימוש מסיבי בגג עד כדי האפשרות". שרות לבניית קומות נוספות.

לעומת זאת בטון מוקצף יספק הגנה רבה יותר מפני חום, קור ורעש, ללא צורך בתוספות מתוספות שונות כמו צמר סלעים או פיברוגלאס. ניתן בקלות לבדוק את זהות הגג שלכם (נסו לתקוע מסמר. הצלחתם? זה גג מבטון מוקצף), ולהוסיף שכבות בידוד במקרה הצורך, המוצבות כיום בהדבקה וללא עבודה רבה (ניתן לעשות גם בעצמכם).


גגות קרים

גגות קרים או אקולוגיים הם גגות המנסים לעשות שימוש בעקרונות הפיזיקה לייצירת חיסכון בעלויות אחזקת הגג בפרט ועלויות אחזקת המבנה בכלל. גגות קרים הם גגות העושים שימוש בציפויים שונים שהם בעלי יכולת החזרה והקרנה גבוהה, ובכך מונעים את הצטברות אנרגיית החום הנוצרת מקרינת השמש הישירה אליה חשופים גגות דרך קבע.

המשמעות של הציפוי הזה היא ירידה בבלאי הטבעי של הגג, וחיסכון של עד 20% בעלויות מיזוג האוויר של המבנה כולו.


החשיבות של תחזוק גגות גוברת באזורים מועדים לגשם או באזורים שמושכים אליהם ציפורים וחיות מעופפות אחרות

27/09/2010    localy.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר ilocal.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קטגוריות פופולאריות
תוכן מומלץ
Copyright © 2024 ilocal.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדבירים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדברה
מחפשים קבלן גגות אמין ומקצועי?


שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!